Mezoterapia

Home / Mezoterapia

mezoterapia

 

 

 Mezoterapia jest zabiegiem lekarskim polegającym na wstrzykiwaniu śródskórnie specjalnych preparatów farmakologicznych w celu regeneracji, poprawy wyglądu oraz odmłodzenia skóry. Jest stosowany w leczeniu cellulitu, rozstępów oraz łysienia. Jest to metoda wykorzystywana od lat w medycynie. Polega na śródskórnym wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczej bezpośrednio w miejsca zmienione chorobowo. Zabiegi tego typu wykonuje się w cyklach i w większości przypadków musimy wykonać ich kilka.

Jest to doskonały sposób zmniejszający objawy starzenia się skóry, redukujący wypadnie włosów i niwelujący powstawanie cellulitu, dzięki dostarczaniu substancji odżywczych za pomocą zastrzyków śródskórnych w odpowiednie miejsca takie jak: twarz, szyja, dekolt, skóra owłosiona głowy, pośladki, uda, brzuch. W mezoterapii do wstrzykiwania wykorzstuje się odpowiedni roztwory w zależności od problemu z jakim się spotykamy. Na ogół są to mieszaniny licznych substancji rewitalizujących i regenerujących. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane w zależności od potrzeb pacjenta. Duża popularność tej metody we Francji wynika z szybko widocznych efektów terapii poprawiających kondycję i wygląd skóry włosów.

Wskazania do mezoterapii:

– objawy starzenia się skóry takie jak: zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry
– zapobieganie wypadaniu włosów
– terapia cellulitu
– terapia rozstępów

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE -NAJSKUTECZNIEJSZA  I NAJBEZPIECZNIEJSZA METODA ODMŁADZANIA SKÓRY


Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym inaczej PRP to jedna z najlepiej udokumentowanych metod w medycynie estetycznej.

Mezoterapia przy pomocy PRP to zabieg pobudzający skórę do odnowy,wykorzystujący naturalne właściwości organizmu do regeneracji.Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych w medycynie estetycznej,ze względu na stuprocentową biokompatybilność i immunologiczną neutralność ,przez co nie istnieje ryzyko alergii i nietolerancji. Jest to metoda idealna dla alergików,ponieważ wykorzystuje się jedynie własne czynniki wzrostu komórek pacjenta.

Zabieg trwa około 30 minut i polega na aplikowaniu powierzchniowo w skórę ,osocza bogatego w płytki krwi ,pozyskanego z krwi pacjenta .Ostrzykiwana jest głównie twarz,szyja,dłonie i dekolt .Płytki krwi produkują specyficzne czynniki wzrostu,które:

-pobudzają procesy regeneracji tkanek

-wspomagają proces angiogenezy/tworzenie nowych naczyń krwionośnych/

-aktywują komórki macierzyste

-pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

-przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka


Efekt działania osocza bogatopłytkowego 

*wygładzenie  zmarszczek i fałdów

*poprawa elastyczności,napięcia i gęstości skóry

*rewitalizacja skóry ,zregenerowana skóra

*stymulacja odrostów włosów

*spłycenie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym trzeba wykonywać w seriach.Bardzo dobre efekty przynosi cykl do pięciu zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.Skóra po zabiegu jest zaróżowiona .Bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu,wystawiać skóry na słońce,wysokie czy niskie temperatury. Przed zabiegiem nie należy pić alkoholu ,nie przyjmować przez 5-7 dni aspiryny i leków przeciwzakrzepowych,za to wskazane jest pić 1,5-2 litrów wody.

 

 

 

osocze1[   skanowanie0002

LINERASE  -NOWOŚĆ !

Preparat do biostymulacji  tkankowej   , tworzy optymalne  warunki  do odbudowy  skóry właściwej  i zawartych  w  niej włókien  kolagenowych  . Mechanizm działania oparty jest o modyfikację  macierzy zewnątrzkomórkowej   powodując m.in . namnażanie fibroblastów  oraz produkcję  kolagenu typu III.   Stymulacja fibroblastów w dolnej warstwie  tkanki łącznej  powoduje  zmiany w grubości  i  strukturze skóry , zwiększając jej elastyczność i gęstość.  Preparat został wysoko oceniony przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych .

   WSKAZANIA :

*wspomaganie  biorewitalizacji  skóry  twarzy ,szyi, dekoltu  i  dłoni

*regeneracja  tkanki  łącznej  skóry właściwej

*odbudowa  blizn zanikowych  ,potrądzikowych  , pooperacyjnych,  i przy rozstępach

*redukcja zmarszczek

*poprawa elastyczności i sprężystości skóry

Kuracja::  Zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów  .Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach . 

PRZECIWSKAZANIA:

*ciąza,okres karmienia piersią

*choroby autoimmunologiczne

*cukrzyca

*tendencje do powstawania bliznowców

*aktywne zakażenia okolicy zabiegu

*choroba nowotworowa

linerase